Za nami kolejne w tym roku spotkanie z przedszkolakami. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom zasady bezpieczeństwa na drodze i w innych miejscach, a także w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci miały również możliwość przypomnieć sobie numer alarmowy 112. A wszystko w ramach realizowanych przez piaseczyńskich policjantów programu "Uzależniamy od czytania".

Podczas rozmowy z dziećmi z przedszkola "Delfinek" w Piasecznie policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie na ulicy. A dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusz uczył i przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Zachęcał także do używania elementów odblaskowych. Razem przypominaliśmy sobie numer alarmowy 112 i zasady przekazywania tam informacji.
 
Jednym z elementów zajęć było też czytanie bajek, tym razem były to przygody "Piotrusia Pana", a program "Uzależniamy od czytania" prowadzony przez piaseczyńską policję zawitał już do wielu przedszkoli.
 
Przedszkolakom i ich wychowawcom dziękujemy za wspaniałe przyjęcie!
 
js